Co je kérka?

kérka
dipratt / Pixabay

Mnozí se už setkali se slovem kérka. Někomu může připadat exoticky, dalším ani trochu. Co to vlastně kérka je? Inu, není na tom nic záhadného kérka je hovorový, či chcete-li slangový výraz pro tetování. Tetování vám tedy provede tatér, jinak zvaný kérkař. Tetování je už dlouho známou formou zkrášlování těla, ale v současnosti se zvyšuje zájem žen o tetování, které dokonce začínají předbíhat muže.

Tetování může vypadat velice něžně, rovněž drsně a také se prostě před vámi objeví skvělý živý chodící obraz. Muži stále upřednostňují tetování větších motivů a pokrývají tetováním větší prostot na těle. Ženy se drží menších a něžnějších motivů.

Tetování se stále více stává pochopeným v různých společnostech, kde se dříve nic podobného netolerovalo. Prostě si tak jednou přijdete na kobereček k řediteli a klidně se odvážíte pochlubit novou kérkou na krku nebo na zápěstí. A věřte, že vás šéf nevyhodí a možná se ani nebude příliš mračit. Ke stále větší oblibě hodně přispívají slavné osobnosti, které se nechávají tetovat a svá tetování hrdě ukazují světu. Když někdo spatří hned několik tetování slavné herečky Angeliny Jolie nebo neodolatelného fotbalisty Davida Beckhama, začne přemýšlet, kde by se nechal taky tetovat, aby se alespoň trochu přiblížil svým idolům. Tetování vlastní i jiné celebrity – Rihanna, Victoria Beckhamová, Demi Lovato, Vanessa Hudgensová, Sámer Issa, Helena Zeťová a mnozí další.

Ženy své tetování berou o něco vážněji než muži – tak hovoří průzkum. Rovněž stoupá zájem o tetování na místech, která nezůstávají skryta a kérka se tak může stále ukazovat ostatním. Teenageři nejsou na prvním místě v žebříčku počtu tetování, vedou osoby ve věku od třiceti do čtyřiceti let. Právě tato věková skupina se stále častěji nechává tetovat na různé části těla. A pokud se necháte tetovat ve svém mládí, věřte, že kérka s vámi bude stárnout…

Mohlo by se vám líbit...