Doplňky pro zdraví a krásu na celý rok

Free-Photos / Pixabay

Každé období roku s sebou přináší nejrůznější nástrahy a pasti pro náš organismus. V létě například trpí naše nehty a vlasy a nezáleží na tom, jestli zamíříme k moři nebo se budeme opalovat jen pod domácím sluníčkem.

Ženy se světlými vlasy mají v létě jednoznačnou nevýhodu. Mají totiž málo melaninu – pigmentu, který je přirozenou ochranou vlasů před žhnoucím sluncem. Ovšem zvýšenou péči potřebují i vlasy bělené, barvené a samozřejmě šedé. Jinak dochází k jejich poškození, lámavosti a vysoušení.

Jak dokáže slunce ničit vaše vlasy?

Ať už se jen opalujete na pláži, rázujete po horách nebo celé léto proplavete, ultrafialové paprsky poškozují vaše vlasy stále stejnou mírou. Slunce totiž pomalu odstraňuje jejich svrchní vrstvu, tvořenou překrývajícími se šupinami. Jde o podobný proces jako při barvení. Mizející šupinky odhalují jádro vlasu a UV záření následně ničí přítomné proteiny. Tímto způsobem dochází k nevratnému poškození a následnému lámaní a třepení vlasů.

První pomoc pro vaši krásu

Ovšem některé doplňky stravy a vitamíny mohou tento proces úspěšně zvrátit. Biosil plus obsahuje množství vitamínu H (známějšího jako biotin) a zinku. Oba tyto prvky se na kvalitě a zdraví vlasů významně podílejí. Jsou důležité pro celou řadu biochemických pochodů. Společně tak přispívají k:

  • udržení normálního stavu vlasů a pokožky,
  • normálnímu energetickému metabolismu,
  • k normálnímu metabolismu makroživin,
  • udržení normálního stavu nehtů,
  • ochraně buněk před oxidativním stresem.

Pomoci může i neustálé zásobování organismu vitamínem C, díky přípravkům s postupným uvolňováním (například EXTRA C 500 od Naturvita) nebo vitamíny skupiny B. Jestliže se v létě potýkáte s útoky angín a dalších prázdninových onemocnění, posilte kromě svých nehtů a vlasů také imunitu. Novinka Allicor Super vám nabídne léčivou sílu česneku spolu s bohatým komplexem vitamínů  a minerálů. 1-2 tablety denně vás mohou svými účinky opravdu příjemně překvapit.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..