Bolest při tetování

Foundry / Pixabay

Bolí tetování? Tuto otázku můžete slýchat úplně od každého, kdo o něm uvažuje úplně poprvé. Je třeba poznamenat, že píchání jehliček do kůže vyvolává bolestivé představy. Na druhou stranu každý cítí bolest jinak a jde o zcela individuální pocity. Jednoho může bolet to, co druhého ne a naopak. Dotázaní vám mohou potvrdit, že nejhorší jsou první minuty a potom se vše snáší mnohem lépe. Bolest se většinou projevuje pálením nebo svěděním. Dále záleží na místech, která si necháváte tetovat, protože některé tělní partie jsou mnohem citlivější než druhé.

Jen si představte tisíce vpichů od malých jehliček. Někdy to zvládnete v pohodě, nebo s menším sebezapřením, ale existují místa, kde se od bolesti jen tak snadno neodpoutáte. Více vás bude bolet tam, kde nenajdete mnoho podkožního tuku a tam, kde je soustředěno více nervových zakončení. Jestliže se chcete vyhnout bolesti, nechte si aplikovat  tetování na bicepsy nebo stehno.

Injekce pro znecitlivění mohou dávat pouze lékaři, takže na jejich pomoc zapomeňte. Existují sice krémy speciálně pro znecitlivění, ale zabírají cca po dvaceti minutách a celá procedura se prodlužuje, což není  příjemné.

Největší bolest budete prožívat při tetování obličeje. Stoupající zájem o permanentní make-up je módní záležitostí, ale je třeba zdůraznit, že rty mají mnoho nervových zakončení a jejich citlivost je ohromná. S citlivostí nezaostávají ani oči a obočí. Dokonce se dělá permanentní make-up také uvnitř oka. Na tento způsob make-upu se však používají znecitlivující masti.

Všimli jste si jak vypadají tetování na kotníku nebo nártu atraktivně? Spousta žen neodolá a chce mít to, co se mihne kolem. Právě nárt a kotník se řadí mezi nejbolestivější místa, protože tady najdete hlavně kůži a kost. Co by ale dámy pro krásné a ozdobené nožky neudělaly? I větší bolest snesou…

Ke stále oblíbenějším se řadí tetování intimních partií. Jedná se spíše o popularitu výskytu, než doby provádění tetování. Právě genitálie jsou dalším místem s vyšší bolestivostí. K tomuto tetování vyhledávejte pouze prověřené salony, protože by vás měl tetovat řádně proškolený tatér zaměřený na tato místa. Zájem o ozdobení převládá hlavně v okolí stydkých pysků.

Pěkné motivy se vyskytují také za uchem, ale zde to opět dost bolí, protože místo je velice citlivé a poseté nervovými zakončeními ve vysoké koncentraci. Muži si rádi nechávají potetovat hrudník, ale ani tady se nebudou procházet růžovou zahradou. Hrudník je jedním z nejbolestivějších míst pro tetování a nejvíce budou trpět štíhlí pánové.

Mohlo by se vám líbit...