Odstranění tetování

StockSnap / Pixabay

Není tomu tak dávno, kdy bylo odstranění tetování prakticky nemožné. Potetovaný člověk se musel smířit s tím, že tetování mu zůstane navždy. Doba však pokročila a s ní se objevily i různí technologičtí pomocníci. Tím pádem už nemá nikdo takové potíže, když se rozhodne o odstranění dříve aplikovaného tetování.

Problémy při odstranění tetování

Téměř dvacet procent osob se podrobuje odstranění tetování. Ne vždy vše proběhne hladce. Někdo se potýká s tmavšími nebo světlejšími skvrnami oproti okolní kůži. Dalšímu mohou zůstat ošklivé jizvy nebo trvalé zánětlivé zduření. odstranění laserem však obecně nechává jenom minimální jizvy a dojde k bezchybnému vstřebání barviva.

Změny dosavadního tetování

Nejsnadněji se odstraňuje černé barvivo. Hůře zmizí žlutě a zeleně zbarvené tetovačky. platí, že každé barvivo chce něco jiného, respektive odlišuje se dobou potřebnou k odstranění. Když dospějete k názoru, že je potřeba vaše tetování změnit nebo se ho úplně zbavit, máte hned několik možností: obrázek či různé symboly se dají zakamuflážovat, změnit překrytí a úplně odstranit.

Co se týče první varianty – kamufláže, tak nejde o nic víc než chvilkové řešení. Využijete například make-up, náplast, ovážete si místo batikovaným šátkem nebo obvazem…. Asi nic moc, ale v nejnutnějších případech budete skákat radostí, že se vám podaří nějaký ten momentálně nevyhovující symbol skrýt. Pokud vám tato varianta přijde naprosto nevhodná, zajděte do tetovacího studia a pochlubte se svým tetováním. Třeba tady vymyslí, jak ho vhodně přetetovat. To znamená, mohou vám z původního motivu udělat nějaký jiný, kde bude původní obsažený, ale zamaskovaný.

Jak se odstraňuje tetování?

Tetování se zbavuje pomocí několika druhů laserů. Jedná se o lasery, které odpařují povrchovou vrstvu kůže, rozbíjejí pigmentaci nebo se selektivně váží na pigment. Setkáte se také s využíváním kolagenových pulsních lamp. Dané postupy se také mohou kombinovat. Ptáte se, jak dlouho trvá než nebude nechtěné tetování součástí vašeho těla? Ve většině případů stačí jedna procedura, ale může dojít i na situace, kdy se musí postup i několikrát zopakovat k úplnému docílení zmizení. počítejte s tím, že každá barva se odlišně odstraňuje, a také záleží na kvalitním přístroji.

Druhy laserů k odstranění tetování

Lasery: Pure Skin FX 103 PRO, FX 104 PRO se řadí mezi nejmodernější přístroje a mají skvělé výkony. Jejich součástí jsou samostatné programy na odstranění pigmentovaných skvrn, permanentního make-upu, klasického tetování, tetování obočí. Odstranění probíhá rychle a šetrným způsobem. lze na nich nastavit fototyp pokožky. Ultrakrátkým zábleskem se rozbíjí molekuly tetovací barvy a ihned lze zpozorovat, jak barva z kůže mizí. barva se však může za několik dní či týdnů vrátit a ošetření se musí zopakovat po dvou až šesti týdnech. V tomto případě záleží na hojení, jehož délka je individuální. Počet opakování se také různí a závidí na konkrétní osobě – obecně jde o dvě až čtyři.

Po skončení zákroku laserem kůže zčervená, oteče a také se může nepatrně narušit její povrch. Výkony se opakují až po zahojení. Po dobu dvou až tří měsíců po ošetření se kůže musí chránit krémem s vysokým UV faktorem.

Další metody odstranění tetování

Krémy

Účinné vyblednutí tetování – to nabízí výrobci krémů, které se dají běžně sehnat v internetových shopech. Tetování si můžete odstranit sami a zároveň mají krémy výhodné ceny. Někteří z uživatelů krémů však po vyzkoušení potvrzují skutečně jenom vyblednutí a ne úplné zmizení tetování.Tyto krémy se navíc musí používat hned několik měsíců za sebou.

Metoda Dermabraze odstraňuje tetování seškrábáním pomocí rotačního kartáče či brusných diamantových palisád. Před zákrokem se kůže zmrazuje. Jedná se o velice bolestivou záležitost a dá se říct i mnohdy bez potřebného účinku. Hrozí riziko infekce, krvácení kůže a jizev.

Excision Anesthetic využívá k odstranění skalpel a posléze se kůže sešije. Vyhovující je především pro menší tetování – pokud je větší riskujete infekci a jizvy.

Cover-Ups In nahrazuje stávající tetování novým – překryje se. Nejde o tak bolestivý zákrok, ale preferujte zkušené tatéry nebo lékaře. Tato metoda se dá uplatnit jen jednou.

Odstranění tetování metodou Salabrasion probíhá pomocí anestetik, která znecitliví ošetřované místo. Posléze se na pokožku aplikuje roztok se slanou vodou a dochází k obrušování kůže. Účinek se dostavuje hlavně u povrchových druhů tetování – u jiných spíše vybledne a není úplně odstraněno. Musíte počítat s delší dobou léčení.

Ceny za odstranění tetování se odvíjí podle velikosti ošetřované plochy. Počítají se na centimetry čtvereční. Kvalita odstranění tetování je závislá především na způsobu, jakým se tetování provádělo, na době, po kterou jste tetování měli, na použitých barevných kombinacích pigmentu, na jeho velikosti, umístění na těle a na druhu kůže.

Mohlo by se vám líbit...