Hypotéky stále zlevňují, zpřísňují však kritéria – jak se s tím vypořádat?

House Moving Contract Box Family
mohamed_hassan / Pixabay

Již dlouho se mluví o tom, že pořídit si hypotéku již dávno nebylo tak výhodné. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Může se vám snadno stát, že na své bydlení jednoduše nedosáhnete. A co tedy s tím?

Největším problémem bývá nutnost našetření 20% ceny nemovitosti z vlastní kapsy. U velkých domů v Praze může tato částka přestavovat i milion korun. A to už není legrace. Naštěstí mají mladé rodiny, které si pořizují své bydlení, v tomto ohledu menší výhodu…

Toleranční pásmo dokáže obsáhnout i úvěry s vyšším LTV

Třípísmenná zkratka LTV se v dokumentech žádosti o úvěr vyskytuje poměrně často. Jde o zkrácený anglický výraz Loan To Value, vyjadřující poměr mezi zástavní hodnotou nemovitosti a hypotečním úvěrem. Zmiňovaných 20 % je zatím je doporučením ČNB a právě proto mají některé stavební spořitelny připraveny pro znevýhodněné mladé žadatele o úvěr tzv. toleranční pásmo, jež umožňuje i vyšší LTV než obvykle.

Home Couple Mortgage Real Estate

Tumisu / Pixabay

Vyzkoušet si to můžete například u produktu HYPOsplátka od Raiffeisen stavební spořitelny. Nabízí i další výhody. Mezi ty největší patří nízký úrok už od 1,89 % ročně (úvěr je poskytování s pojištěním od Uniqa pojišťovny) a rychlé vyřízení celého procesu. Většinu podpisů si totiž lze „odbýt“ elektronicky a samotné schválení úvěru bývá hotovo již do 24 hodin (tento údaj se podle oficiálních statistik týká cca 50 % smluv). Peníze vám tedy na účtu přistanou prakticky okamžitě.

Ušetřete ještě více díky uzavření smlouvy bez poplatku

Nízká úroková sazba není jediným kritériem, které je třeba v rámci dvou stejných úvěrových produktů porovnávat. Důležitou váhu má i celkové RPSN. Raiffeisen stavební spořitelna proto aktuálně nabízí založení úvěrové smlouvy zcela bez poplatku za sjednání. A je to ještě lepší – a splátky si lze rozložit až na 30 let podle vaší aktuální finanční situace. Vyberte si preferovanou délku fixace (tři nebo pět let) a pusťte se do toho.

A k jakému účelu lze hypotéku použít? HYPOsplátka nabízí hned pět atraktivních možnosti:

  • okamžitá koupě jakéhokoliv domu či bytu,
  • investice do stavebního pozemku,
  • jakékoliv rozsáhlejší rekonstrukce či modernizace vašeho stávajícího nebo i nově nabytého bydlení,
  • leckdy nepříjemně drahé právní služby spojené s koupí nemovitosti,
  • nezbytná úhrada dědické daně či daně z nabytí nemovitosti.

S HYPOsplátkou vždy víte, co podepisujete

I když se při sjednávání úvěru nevyhnete návštěvě sídla Raiffeisen stavební spořitelny, nemusíte se bát dlouhé čekací doby a podobných nepříjemností S přiděleným poradcem si vždy schůzku sjednáváte na předem daný čas a veškeré smlouvy máte ještě před podpisem k nahlédnutí přes internetové rozhraní, k němuž získáte přístup. Vše si tak bez potíží projdete v pohodlí domova – a poté jen podepíšete.

A kolik a za jakých podmínek vám HYPOsplátka půjčí? Zjistěte to díky šikovné kalkulačce na stránkách rsts.cz. Nezávazně a bez zadávání osobních údajů.

Build Live Rent Housing Shortage

JHertle / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..