Do dětského pokoje se tmavé koberce nehodí, i když jsou praktické

StockSnap / Pixabay

Při výběru výbavičky do dětského pokoje by měl být kladen důraz především na pestré barvy, které podporují dětskou kreativitu a fantazii. Stěny vymalované oblíbenou barvou v pastelovém odstínu a syté barvy na koberci tvoří společně dokonalou kombinaci, vnášející do prostoru tu správnou hravou náladu.

Nechte se unést širokými možnostmi výběru

Najít ty správné koberce může být velmi těžké. Zejména v domácnostech alergiků a astmatiků by měly splňovat nejenom náročné estetické standardy, ale také ty materiálové. Nenechte se omezovat úzkou nabídkou v kamenných obchodech a najděte ten nejlepší celoplošný či kusový koberec díky praktickému porovnávači na stránkách Inhaus.cz. Jednoduše zvolte požadovanou barvu, tvar nebo materiál a inspirujte se nabídkou vytvořenou přímo pro vás.

Bezpečí na prvním místě

Při výběru koberce do dětských pokojů však věnujte trochu času i jeho funkční stránce. Ideální bude ten s pogumovanou spodní stranou, bránící podklouznutí koberce při došlapu. Ale jestliže váš favorit nic podobného nemá, nezoufejte a investujte ještě pár stokorun navíc do praktické protiskluzové vložky, určené pro vložení mezi koberec a podlahu. Toto řešení však doporučujeme pouze u koberců celoplošných, pro běhouny bohužel není příliš spolehlivé.

Koberec jako inspirace pro dětské hry? I to je možné!

Ale nemůžeme téma dětských pokojů minout, aniž bychom zmínily koberce vytvořené speciálně pro nejmenší členy rodiny. Oblíbené kusové koberce s motivem silnic už totiž dávno nejsou v nabídkách obchodů osamocené. Kluky i holčičky tak mohou při každém vstupu do pokojíčku vítat jejich oblíbení hrdinové – od nádherných českých večerníčků až po favority od studia Disney. A něco se najde i pro děti školou povinné.

Vsaďte na psychologický účinek doplňků, které nedovolí dětem polít tvář Hanny Montany sladkou šťávou nebo pomalovat Bleska mcQueena vodovkami! Dovolte dětem, aby si vybraly TEN SVŮJ koberec a staraly se o něj. Budete překvapení, jak skvěle to funguje!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..