Vybíráte novou matraci a rošt? Víme, jak nešlápnout vedle!

ErikaWittlieb / Pixabay

Zařizování ložnice by se mělo řídit přísnými pravidly. V této místnosti totiž hledáme odpočinek, regeneraci i potěšení. Proto bychom si ji měli uzpůsobit k obrazu svému. Na vybavení ložnice se nevyplácí šetřit.  Dříve nebo později totiž bude stejně nutné vyměnit nekvalitní postel, rošt nebo matraci za kvalitnější variantu. Ve finále tak jde o zbytečně neefektivní využívání finančních prostředků. Abyste hned na poprvé zabodovali, přinášíme vám několik rad a tipů, jak vlastně takový rošt a matraci vybrat.

O komfortu rozhoduje tvrdost i materiál

Při výběru matrace se zaměřte nejen na její typ a materiál, z něhož je vyrobena, ale také na odpovídající tvrdost. Na našem trhu se setkáte s matracemi sendvičovými, matracemi, které jsou vyrobené z líné pěny a tělu se perfektně přizpůsobí či řadou dalších typů a modelů. Při volbě tvrdosti je ideální, pokud si můžete matraci vyzkoušet. Pokud ovšem nakupujete na internetu, doporučujeme vybírat takové matrace, které nejsou příliš měkké, ale ani naopak zbytečně tvrdé. Zlatá střední cesta je v tomto případě nedocenitelná. Matrace by měla poskytovat oporu vašemu pohybovému aparátu a vaše páteř by měla být během noci v rovině. To poznáte nejlépe tak, lehnete-li si na matraci na bok.

Rošty jako nedílná součást kvalitního spánku

Při výběru roštů se můžete opět zamotat. Na našem trhu existují rošty polohovací, nepolohovací, s pružnými i pevnými lamelami. Počet lamel se taktéž mění. Nemáte-li doposud žádné problémy s páteří a pohybovým aparátem, jsou ideální volbou rošty nepolohovatelné s větším množstvím pružných lamel. V případě problémů pak volte rošty, které si můžete variabilně nastavit.

Bohatou nabídku matrací a roštů naleznete v e-shopu mpzdravyspanek.cz, kde aktuálně probíhá akce na matrace 1+1 zdarma!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..