Tetování v moderním světě

Skullman / Pixabay

Tetování se spojuje s lidmi už tisíce let, ale pokud se zaměříte na současnost určitě zaregistrujete zvýšený zájem o tetování na různé tělní partie. Jedna skupina lidí tetování miluje, druhá nesnáší. Šíří se různé zvěsti o přenosu HIV, tetanu, hepatitidy typu B a C, i když ne vždy je vše pravdivé a prokazatelné. Podstupuje se riziko přenášení stafylokokových infekcí a rakovinového bujení, což je třeba brát v úvahu, protože se vlastně do těla kůží vpravují cizí látky.

Dost nadšenců do tetování si musí nechat výtvory odstranit, protože s alergií nemohou dál bojovat. Ano, je tu dost možných proti, ale stále existuje i řada pro – pro tyto důvody se můžete setkat s lidmi, kteří vás upoutají zvláštními motivy na kůži. Symboly, které pro ně hodně znamenají, či byly něčím zvláštním v době aplikace. Najdou se i tací, kteří prostě jdou s módou a nějaká ta kérka se jim prostě hodí ke stylové image.

Tetování lze obecně rozdělit na stálé – permanentní a dočasné – nepermanentní. Stálé tetování se provádí pomocí vpichů jehly, dočasné můžete mít díky henně, barvení kůže jinými barvami nebo zdobením třpytkami v různých odstínech. K tetování se také řadí permanentní make-up. Jde o zvýraznění rtů, obočí nebo očí. Ženám to přinese úsporu času a peněz, protože po dalších 3 – 5 let jim odpadne každodenní malování a používání make-upu.

Muži a tetování

Vyzdvihnutí vlastní osobnosti umí i tetování. Vybrání správného motivu dá mnohým dost práce. Muži si nejvíce nechávají tetovat lýtka, předloktí a bicepsy. Dále se hodně tetují záda a ramena. U mužů vedou motivy různých ornamentů, nápisů, zvířat. Často si nechávají vytetovat lebky, hady, ženy, hvězdy, démonické výjevy, draky a tak dále. Muži si vybírají spíše jednobarevné designy a ve větším provedení. Charakter kresby je většinou drsnější.

Ženy a tetování

Ženy si nechávají dělat kérky na různé tělní partie. Jedny rády skrývají vytetované obrázky, druhé si je dávají dělat na místa, kde se jim aspoň v letních měsících dostane náležité pozornosti. Ženy a dívky tedy nejčastěji mají kérky na bedrech, na ramenou, na šíji, na podbřišku, tříslech, lýtkách a také na zápěstí. Některé odvážlivky si zdobí i intimní partie. Mezi motivy vedou květiny, zvířata, ornamenty a různé symboly.

Ceny tetování se liší podle velikosti a druhu. Černé tetování je obecně levnější než barevné. Malá a velice jednoduchá kérka vyjde na něco okolo 500 Kč. Pochopitelně také záleží na prostředí, kde si necháte tetování udělat. Může jít o tatéry kdesi na exotické dovolené, nebo hygienicky a sterilně zabezpečené taterské salóny.

Mohlo by se vám líbit...