Sport a skvělý vzhled: jak na to?

Jogger Jog Run Sport Sporty  - manfredrichter / Pixabay
manfredrichter / Pixabay

Vzhled je pro mnoho z nás důležitý, a to mnohem více pro ženy než pro muže. Vypadat vždy a všude skvěle dá velkou práci a při sportu obzvlášť, přesto to není nemožné.

Snadná volba

Muži mají život o něco lehčí, protože nepotřebují mít v šatníku vše sladěné podle barev ani neřeší do detailů vzhled. Na sport si vezmou oblíbené sportovní šortky a k tomu tričko či mikinu do chladnějšího počasí a mohou vyrazit. U žen je výběr oblečení trochu složitější, při sportu navíc očekávají, že se zapotí. Navíc většinou chceme, aby sportovní oblečení bylo funkční, pohodlné, neomezovalo v pohybu a navíc i dobře vypadalo. Najít tak ideální kombinaci toho, co si vzít na sebe a v jaké barvě, může být trochu oříšek. Stačí přitom ale vybírat s rozumem, zvolit si jednu základní barvu a k ní ideálně jednu nebo dvě doplňkové, pak se nám bude hned vybírat snadněji. Tedy třeba zvolíme jako základ šedou a k ní červenou, snadno pak nakombinujeme boty, oblečení i detaily jako je gumička do vlasů.

Jedna barva

Základní sportovní výbava by měla být v každé skříni. Muži mají opět o něco menší nároky a vystačí si s pár kousky, ženy si jich pořídí víc. Nové oblečení je pak pro většinu žen také dobrou motivací k lepším sportovním výkonům a splněním vytyčených cílů. Myslet bychom měli na možnost kombinace nejen z pohledu designu a barev, ale především funkčnosti a praktičnosti, Tedy aby jednotlivé kusy oblečení šly doplňovat a postupně je vrstvit na sebe. Zvlášť při venkovních aktivitách je vrstvení důležité, snadno si tak můžeme regulovat svůj komfortní pocit tepla či chladu bez ohledu na počasí. V šatníku by tak neměly chybět dlouhé fitness legíny nebo tepláky, funkční tričko a tílko, kraťasy či šortky a lehká bunda, ideálně větruvzdorná. Ideální je zvolit si jednu základní barvu, abychom mohli následně jednotlivé kousky kombinovat mezi sebou a nepřemýšlet, zda se k sobě hodí.

Vypadat při sportu dobře znamená především dobře sladit oblečení. Na sportovní výkony to ale vliv nemá, běhat můžete ve starých teplácích i nejmodernějších legínách. V těch druhých vám to ale bude více slušet.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..