Sklo v interiéru může působit teplým i studeným dojmem – záleží na vás

Vnímáme ho jako příklad tzv. chladného materiálu. A málokdy tak doceňujeme možnosti moderních technologií, které dokáží proměnit zdánlivé nevýhody v jejich přesný opak. Ceníte si skla pro jeho vysoký lesk? Pak se postarejte o to, aby do okolí vyzařovalo přesně takovou náladu, jakou potřebujete.

Barevné spektrum výrobků ze skla je v dnešní době důležitější, než kdy jindy. Kuchyň bývá totiž stále častěji spojena s obývacím pokojem, a jsou-li vůbec nějak odděleny, pak zpravidla jen opticky.

Hledáte inspiraci? Nechte sklo zazářit svěže zelenou. Pro přemýšlivé typy se hodí modrá a žlutá a pro čistou radost z vaření pak všechny odstíny červené. Jde také o zajímavý tip pro vzájemné propojení jednotlivých užitných zón.

Proč právě sklo? Dokonale hladká plocha nabízí nejjednodušší údržbu

Možná vám skleněné obklady do kuchyně přijdou jako příliš drahá výstřednost, ale tak to naštěstí vůbec není. Oproti jiným materiálům nabízejí slušnou řádku výhod. Ve hře je například:

  • vyšší odolnost vůči poškrábání či odlomení okraje,
  • maximální odolnost vůči vodě,
  • ochrana proti vysokým teplotám,
  • ochrana proti ulpívání mastnoty a dalších odolných nečistot,
  • odolnost vůči chemickým čisticím prostředkům.

Při běžné údržbě si vystačíte s mokrou textilií, do vysokého lesku pak skleněné obklady snadno vyčistíte mikrovláknem nebo jinou podobnou úklidovou vychytávkou. Za pár minut budete mít hotovo.

Rovněž si můžete zvolit, jak budou vaše nové obklady ze skla vypadat. K mání jsou čtverce, obdélníky i opravdu velké jednolité plochy. Nejobvyklejším a zpravidla nejlevnějším tvarem je ovšem starý dobrý čtverec.

Sklo v interiéru – kam se ještě hodí

Zamilovali jste si jeho vzdušnost? Tohle sklenářství České Budějovice vám doporučí ideální skleněný doplněk do každé místnosti. Zabývá se nejenom obklady, ale také schodišti nebo třeba zrcadlovými sestavami. A cizí mu není ani bezrámové zasklení anebo havarijní práce v případě jakékoliv nehody. Inspirujte se na stránkách Sklenarstvicb.eu!

Sklo v interiéru může působit teplým i studeným dojmem – záleží na vás

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..