Moderní nábytek do koupelny? Vsaďte na dřevo wenge nebo sonoma!

cocoparisienne / Pixabay

Vybrat ten správný koupelnový nábytek není často vůbec jednoduché. Kromě náročných požadavků na design musí totiž vyhovovat celé řadě bezpečnostních a kvalitativních parametrů. Ukážeme vám, na co si při tomto procesu dát pozor i to, jaké materiály jsou letos IN.

Co si zjistit ještě před nákupem?

Nejdůležitější je pracovat s přesnými rozměry vaší koupelny. Prodejnu ale i internetový obchod procházejte v ideálním případě s podrobným plánkem, kde budou zakresleny všechny prvky, s nimiž nelze hýbat –  tedy např. topení, okna nebo dveře.

Předem se rozmyslete, jak velká by měla být skříňka pod umyvadlo nebo jaký typ uchycení si můžete dovolit pro svůj závěsný nábytek.

Vybírejte mezi vhodnými materiály

Určitě nechcete, aby se vaše nová koupelnová skřínka začala po několika měsících loupat, nebo aby panty u té se zrcadlem brzy zrezly. Při výběru koupelnového nábytku máte v zásadě možnost dát přednost jednomu ze tří typů materiálů:

  • LDT alias laminovaná dřevotřísková deska se proti okolní vlhkosti chrání za pomoci fólie či laku. Hlídejte si olepení hran, zamezující pronikání vodní páry do vnitřních struktur dřeva. A pamatujte, že čím silnější LDT zvolíte, tím odolnější a stabilnější nábytek získáte.
  • MDF nebo také dřevovláknitá deka nejčastěji slouží jako materiál dvířek. Úspěšně totiž imituje vzhled masivního dřeva, a navíc je velmi vstřícná k nejrůznějším úpravám (např. vyřezávání). I ji ochrání lak nebo fólie.
  • Koupelnový nábytek z masivu patří k tomu nejluxusnějšímu, co si můžete dopřát. Vždy se však u prodejce informujte o jeho povrchové úpravě – některé typy je totiž třeba pravidelně napouštět ochrannými oleji.

Vsaďte na aktuální módní trendy

Chcete mít jistotu, že vaše koupelna nebude tuctová? Aktuální trendy přejí osobitému kouzlu dřevin. Tropické dřevo wenge i i odolný dub sonoma fandí individualitě, a zároveň vás potěší svou pestrostí. Chcete-li, aby krása dřeva (nebo jeho věrné napodobeniny) skutečně vynikla, bude pro vás ideální rovnou celá koupelnová sestava, kterou postačí doplnit již jen několika drobnými dekoracemi. Výsledný dojem bude jednoduše dokonalý.

Náš tip: Podle voleného materiálu, vzhledu a dalších parametrů můžete jednoduše vybírat třeba na Dona-shop.cz!

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..