Minimalismus v šatníku vám ulehčí oblékání

Greyerbaby / Pixabay

Absolutním hitem poslední doby je minimalismus. Minimalismus v bydlení, minimalismus v jídle, minimalismus v oblékání. Pořídit si minimalistický šatník však nemusí být nic těžkého a zvládnete to i vy sami. Inspirujte se a zjednodušte si život.

Oblečení je důležité

Možná nebudete souhlasit, ale oblečení má svou váhu a cenu. Říká se, že šaty dělají člověka a vzpomeňte si, kolikrát jste zažili situaci, kdy s vámi druzí jednali podle toho, co jste měli na sobě. Už od mládí jste určitě slýchali, jak je důležité mít kvalitní spodní prádlo, myšleno tím čisté prádlo, ponožky a neděravé oblečení bez skvrn. Oblečení o vás mnohé vypovídá a vy sami reagujete na lidi kolem sebe, podle toho jak vypadají.

Co je to minimalistický šatník

Tento druh šatníku se vyznačuje tím, že máte k dispozici opravdu jen pár kousků oblečení, které se však dají dokonale kombinovat, různě obměňovat a doplnit různými doplňky, kabelkami, šátky a podobně. Základním kouskem minimalistického šatníku je skvěle padnoucí spodní prádlo, ať už se jedná o bavlněné klasické kalhotky ve více barvách nebo bavlněné trenýrky s oblíbenými vzory. Dále takové oblečení, které vypovídá o vašem stylu, vaší profesi nebo zájmech.

Jak začít s šatníkem

V první řadě si položte důležité otázky typu: Musím do práce nosit určité oblečení nebo dresscode, Jaké jsou mé zájmy, Nosím sukně nebo raději jen kalhoty, Jaká barva mi sluší a mám ji nejraději a také Jaký je můj styl. Na základě těchto otázek by se vám šatník měl tvořit rychleji a lépe.

Buďte trendy a své

Opravdu v šatníku nemusíte mít hory oblečení a každé ráno stát před šatníkem nebo skříní a vzlykat, že nemáte co na sebe. Přemýšlejte nad oblečením tak, aby se všechno ke všemu hodilo.

Investujte do kvality

Rozhodně se vyplatí připlatit si při pořizování dámského a pánského spodního prádla, kožené bundy nebo také při koupi padnoucích riflí. Tyto dražší kousky pak můžete doplnit levnějšími a kromě neomezených možností, jak šaty kombinovat, získáte také originální oufit, který jen tak někdo nemá.

Kolik kousků oblečení

Někteří lidé začnou třeba tím, že zrevidují tři šatní skříně na jednu. Postupem času se dostanou třeba k 35 kouskům oblečení v šatníku a mnozí jdou ještě níž. Je to jen na vás. Rozhodněte se a stanovte si pravidla, z čeho se bude váš šatník skládat. Zůstaňte však vždy věrní svému stylu a tomu, co vám sluší. Žádný kousek vašeho oblečení a už vůbec ne trenýrky, slipy nebo boxerky by vám neměl být malý a ani naopak velký. Sestavte si šatník z kousků, které budou téměř jako vaše druhá kůže.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..