Filtrace vody je snazší, než si myslíte

MartinStr / Pixabay

Kohoutková voda je samozřejmě přísně kontrolována a musí splňovat poměrně přísné limity. To ovšem neznamená, že v ní nenajdete zbytky nebezpečných toxických, nebo dokonce karcinogenních látek. Jak se jich zbavit a mít kvalitu kohoutkové vody, kterou pijete a používáte k přípravě pokrmů, skutečně pod kontrolou? Řešení nabízí vodovodní filtry, které v mnoha domácnostech nahrazují balenou vodu.

Skoncujte s balenou vodou

Balená voda není sama o sobě nijak špatná, ale neustálé tahání těžkých balíků plastových lahví není nijak příjemné. Opomenout nelze ani ekonomickou stránku věci, neboť při vyšší spotřebě vody se může jednat o poměrně velkou položku v rámci rodinného rozpočtu. Neméně důležité je také ekologické hledisko, z tohoto pohledu jsou plastové lahve velkou hrozbou.

Kvalitní filtr je základ

Moderní vodovodní filtry se vyznačují životností v řádu několika let, samozřejmě však záleží na jejich vytíženosti. V každém případě je nutností velký objem absorpční hmoty, aby byla filtrovaná voda skutečně kvalitní, zbavená škodlivin zahrnujících zejména ropné látky, tenzidy, pesticidy, insekticidy a mnoho dalších nebezpečných látek. To ovšem neznamená, že by filtrovaná voda byla ochuzena o důležité minerální látky, neboť její přirozené složení zůstává zachováno.

Jednoduchá instalace i obsluha

Vodovodní filtr lze umístit na kuchyňskou linku, ale stejně tak jej lze instalovat pod ni, aby nepřekážel a nebyl zbytečně na očích. Jeho instalace není nijak obtížná a na výběr je několik možností, konkrétně připojení před vodovodní baterii, připojení na konec vodovodního ramínka a připojení nad vodovodní ramínko.

Více se o možnostech, které nabízí moderní vodovodní filtry, dozvíte v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví, kde naleznete nejen zařízení určená pro účinnou filtraci vody, ale také další užitečné pomocníky pro přípravu zdravých nápojů a pokrmů. Za všechny zmiňme například odšťavňovače, jogurtovače, domácí pekárny, klíčící misky a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..