Dětské tetování

MJO / Pixabay

Děti stále častěji touží po tetování. Jejich důvody bývají různé – mohou vidět zajímavé tetovačky u svých rodičů, příbuzných, přátel, nebo prostě potřebují trochu frajeřit před ostatními. Neplnoleté osoby se však mohou nechat tetovat jenom se souhlasem rodičů. vyžadován je písemný souhlas. Někde budou rodiče vyzváni, aby byli přítomni v tetovacím salónu, kde se děti nechají tetovat.

U trvalého tetování v dětském věku se budete potýkat i s dalšími otázkami. Bude se dítěti tetování líbit i za několik let? Bude vyhovovat vybraný motiv? Je třeba mít na paměti, že děti rostou, kůže se natahuje a s ním i tetování. to se však děje i později – lidé hubnou, tloustnou, mají více či naopak méně svalů a podobně. Dítě se musí také vypořádat s určitou bolestí při aplikování trvalého tetování. Pokud si nejste jisti správností tetování, nechte vaše potomky prostě doplout až do osmnáctého roku, pak se sami rozhodnou, jak naloží s ozdobením své kůže. Zvolit můžete i dočasné tetování.

Dětské nalepovací tetovačky
Jednoduché řešení, za které většinou ani nic neutracíte, protože se nalepovací tetovačky přibalují do žvýkaček a jiných sladkostí. Snadno se odlepí fólie, přitiskne se obrázek na kůži, navlhčí a během chvilky je potetováno! Dítko má vystaráno na několik dní. Během nošení se tetování zeslabuje, až úplně zmizí…

Obtisky seženete i na archu. V tomto případě vystřihnete obrázek, odstraníte fólii, přiložíte na suchou a očištěnou pokožku a vršek navlhčíte podložkou obrázku. Stačí několik sekund a tetovačka je jen vaše. Podobné druhy tetování zmizí rychle. Pokud chcete odstranění uspíšit, použijte dětský olejíček, líh nebo mýdlo s vodou. Z motivů jsou děti většinou nadšené. Největší zájem bývá o delfíny, princezny, pirátské motivy, jednorožce, fotbalové míče, květiny, lebky, draci, barevní motýlci apod.

Airbrush a body art tetování
Airbrush tetování není určeno pouze dětem, ale i dospělým. Pro všechny zájemce o dočasné a zároveň krásné tetování. Hodí se například na různé společenské akce, oslavy atd. Tetovací studia mají k dispozici i dostatek šablon, ale můžete si vybrat i nějaký vlastní motiv.

Třpytivé tetování
Mezi nepermanentní tetování se řadí i třpytivé. Designy obrázků jsou různé a rovněž odstíny. Obrázky vydrží většinou tak týden. Odolává oděru i vodě.

K výhodám dočasného tetování patří to, že látky neobsahují alergeny na zinek. Neměly by vyvolávat žádné alergické reakce.

Mohlo by se vám líbit...