Dávejte si pozor – na trhu se objevila falešná kryptopeněženka!

MichaelWuensch / Pixabay

Zdaleka se nejedná o první pokus, jak se dostat k něčím kryptoměnám. Falešných peněženek se na internetu objevila již velká řádka. Hackeři však zkouší stále inovativnější způsoby. Zatímco většina těchto podvodných peněženek byla elektronická, nyní se na trhu objevila hardwarová. Ta se vydává za její úspěšný originál – Trezor One.

Volba peněženky

Každý, kdo investoval a dlouhodobě drží kryptoměnu (či s nimi aktivně obchoduje), musí vlastnit peněženku. Právě do ní se získané BitcoinyLitecoiny či jiné altcoiny připisují. Vybírat můžete z několika různých variant, záleží jen na tom, co vám více vyhovuje. Zásadou by však mělo být, že peněženka bude důmyslně zabezpečená. Z tohoto důvodu mnoho lidí volí raději HW peněženky před těmi elektronickými. Považují se totiž za bezpečnější. Možná také proto se na trhu před nějakou dobou objevila HW peněženka od SakatoshiLabs (výrobce společnosti Trezor) a ihned sklidila velký úspěch. Nyní se však na trhu objevil její velmi zdařilý plagiát.

Jak je rozeznat?

Právě o této skutečnosti informovala sama firma Trezor, která zdařilé napodobeniny odhalila. Je zajímavé, že vždy, když se na trhu objeví napodobenina, je vyráběna legitimní společností a snaží se tvářit, že s původním výrobkem nemá nic společného. V případě peněženky Trezor One však výrobci nejsou známi, a navíc krabička je k nerozeznání od originálu. Liší se pouze v drobnostech, které však běžný uživatel nemá šanci odhalit. Jak se nákupu nebezpečného plagiátu vyvarovat? V první řadě si dávejte pozor, kde kryptopeněženku kupujete. Nákup by měl vždy probíhat přes samotný e-shop Trezoru, popřípadě na Amazonu nebo u jiných autorizovaných prodejců. Falešnou peněženku poznáte také podle ceny – většinou je drtivě nízká, protože se prodává se slevou, která naláká mnoho lidí. Malé rozdíly lze poznat i na samotném balení. Hologram společně s informací o výrobku je jiný než na originální krabičce.

Pokud před sebou nemáte pro srovnání originál nebo máte jakékoliv podezření, že nevlastníte skutečný Trezor One, celou situaci raději nahlaste.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..