Talířové hmoždinky Baumit do zateplovacích systémů

Talířové hmoždinky Baumit

Talířové hmoždinky Baumit

Výrobce zateplovacích systémů firma Baumit nabízí pro zateplení staveb nejen tepelně izolační materiály, ale také veškeré příslušenství mezi které patří samozřejmě i talířové hmoždinky určené ke kotvení izolačních materiálů k podkladu.

Talířové hmoždinky, neboli kotvy se vyrábí v mnoha provedeních a rozměrech a samozřejmě také pro různé druhy tepelně izolačních materiálů. Na správně zvolené talířové hmoždině a její správné aplikaci závisí nejen správná funkčnost, ale i životnost celého systému zateplení domu. V tomto článku vám představíme nejčastěji používané talířové hmoždiny Baumit a seznámíme vás s oblastí jejich využití.

Talířové hmoždiny se rozdělují především podle délky, ale také podle průměru talíře a v neposlední řadě také podle maeriálu trnu který bývá buďto plastový, nebo se také setkáme s hmoždinami s kovovým trnem.

Talířové hmoždiny Baumit KlebeAnker

Tento druh talířových hmoždin je možné použít ke kotvení polystyrenových desek, pro kotvení na zdi se starými omítkami a také pro lepení polystyrenových desek v systémech se ztraceným bedněním. Vhodný je pro kotvení do zdí s děrovanch i plných cihel a vyrábí se o délkách 55, 88 a 138 milimetrů.  Tyto hmoždiny je možné použít jak pro zdi omítnuté starými omítkami, tak i pro kotvení polystyrenu na neomítnuté zdivo. Spotřeba těchto kotev do zateplení je šest kusú na metr čtvereční.

Talířové hmoždinky STR U

Hmoždinky Baumit STR U jsou talířové hmoždiny s polyetylénu vybavené ocelovým šroubovacím trnem. Tyto talířové hmoždiny jsou určené pro kotvení EPS polystyrenových desek ale také ke kotvení desek z minerálních vláken. Tímto typem hmoždin je možné kotvit do podkladových zdí z cihel plných i děrovaných a také do betonových zdí. Talířové hmoždiny STR U se vyrábí o průměru osm milimetrů a dodávají se o délkách od 115 mm do 395 milimetrů. Hmoždinky STR U je možné použít pro izolanty o síle od 80 milimetrů do síly do 360 milimetrů.

Talířové hmoždiny TID T

Pro kotvení minerálních desek do betonových zdí a zdí s plných cihel jsou určeny hmoždinky které v katalogu Baumit naleznete pod označením TID T.  Jedná se o hmoždiny s kovovým trnem určené pro kotvení izolantu v zateplovacím systému o tloušťkách 60 až 240 milimetrů.  Minimální kotevní hloubka těchto talířových hmoždin je 35 milimetrů. Vyrábí se o průměru vrtání osm milimetrů.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..