Tajemství obchodování binárních opcí

Binární obchodování opcí je často vstupní branou na burzy pro nováčky, kteří se pak domnívají, že potřebují odhalit nějaké tajemství, aby mohli dosahovat zisků. Jaké je to tajemství?

Nejdříve si připomeňme, že binární opce patří do rodiny investičních nástrojů, takže jsou s nimi spojeny všechny klasické výhody a nevýhody finančních spekulací. Stručně řečeno peníze s nimi můžete vydělat, ale také prodělat.

Podstata obchodování spočívá v nalezení opakujících se situací, které budeme obchodovat s potřebnou statistickou úspěšností. To znamená najít si vstupy do obchodů, u kterých se nám podaří správně odhadnout směr pohybu ceny v nadpoloviční většině případů.

S touto informací mnoho lidí začne obchodovat a prodělávat peníze, a proto začnou hledat něco, co jim doposud unikalo. Věří, že najdou obchodní strategii založenou na nějaké mezeře v trzích, na tajném přístupu, který jim vydělá peníze.

Ale cesta k ziskům nevede přes žádné tajemství, jedná se o tvrdou a vytrvalou práci. Stejně jako vrcholový sportovec musí dlouhé roky trénovat, než může uspět ve špičkové soutěži, musí binární obchodník dlouho testovat a učit se, než dokáže postavit a obchodovat ziskovou strategii.

Sportovci vědí, že žádné zkratky neexistují, je prostě třeba trénovat tak dlouho, dokud tělo nepodává potřebné výkony. Stejně tak si musí člověk aspirující na pozici burzovního obchodníka uvědomit, že ani na binárních opcích neexistují zkratky. Je třeba nasbírat potřebné zkušenosti, než se začne dařit na žádoucí úrovni.

Jedná se o téměř mechanický proces, kdy analýzou cenových grafů hledáme vhodné vstupy do obchodů, které pak testujeme na historických datech a na demu. Pokud nejsou výsledky uspokojivé, vracíme se zpět k pravidlům pro vstup. Pokud jsou uspokojivé, můžeme přejít na živý účet.

Pokud se skutečnými penězi nedosahujeme požadovaných výsledků, musíme analyzovat důvody a vrátit se o potřebný počet kroků zpět. A takhle to jde pořád dokola, dokud nedosahujeme zisků, které jsme chtěli. To je celé tajemství nejen binárního obchodování opcí, ale veškerého investičního obchodování.

Pokud se při tom najde někdo, jako třeba Honza Šrámek, kdo vám slibuje, že vám je automatický systém bude zadarmo vydělávat 25000 Kč denně, je to lhář, který vám nabízí nefunkční zkratku. Je samozřejmě lákavé vydělávat rychle a hodně peněz, ale zároveň nereálné.

Dopracovat se vlastními silami k ziskové strategii může trvat měsíce nebo dokonce roky, což je třeba si uvědomit hned na začátku. Pokud víme, že nemáme takovou trpělivost, je lepší dělat něco jiného. Na konci takto dlouhé cesty ale stojí odměna v podobě nezávislého příjmu, se kterým je spojena celá řada výhod.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..