Jak a proč investovat do zlata?

erik_stein / Pixabay

Většina lidí není v dnešní době zvyklá vytvářet si finanční jistotu, přestože minulé generace se snažily šetřit a vytvářet finanční zázemí za každé situace. Navíc potřeba investování peněz a jejich zhodnocování narůstá v dnešní době stále více na významu. Pojďme se proto společně podívat na jednu z možností, jak svoje peníze zhodnotit, a tou je investiční zlato.

Proč investovat do zlata?

Investiční zlato bezesporu představuje jednu z nejstarších a nejtradičnějších forem investování finančních prostředků. V dnešní době by se dalo říci, že jde o jakýsi možný typ spoření probíhající prostřednictvím nákupu zlata v jeho různých podobách (například investiční zlaté slitky nebo zlaté mince), v jehož podobě budou vaše finance nejen zakonzervovány a ochráněny před inflací, ale navíc se budou i zhodnocovat. Taktéž je nutno dodat, že investiční zlato představuje tzv. investici konzervativní, neboť si dokáže svoji hodnotu uchovat a peníze zhodnocovat i v dobách finančních krizí a recesí.

Další drahé kovy

Pravdou však je, že nejen investiční zlato si dokáže uchovávat svoji hodnotu a být tak zajímavým investičním nástrojem. Vedle zlata jsou totiž i další drahé kovy, které se zlatu buď vyrovnají, nebo stojí ihned v jeho závěsu. Jednou z možností je například stříbro, které je obchodovatelné opět v různých podobách (stříbrné mince nebo investiční stříbrné slitky).

Jaké jsou výhody investic do drahých kovů?

Investování do zlata a do drahých kovů obecně se pojí s mnohými výhodami. Nejen díky jejich schopnosti uchovávat hodnotu peněz a dále ji i zhodnocovat představují drahé kovy velice oblíbený investiční nástroj. Další jejich výhodou je totiž skutečnost, že hodnota drahých kovů nepůjde na rozdíl od hodnoty akcií nebo cenných papírů nikdy na nulu. V neposlední řadě je třeba dodat, že investiční kovy jsou osvobozeny od DPH.

Pokud vás možnost investování do zlata zaujala, ale nevíte, na koho se obrátit, můžete vyzkoušet AuPortal s. r. o.

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..