Oblíbené motivy tetování – srdce

Motiv tetování srdce se vyskytuje poměrně často. Není čemu se divit, protože se jedná o nejdůležitější orgán lidského těla a symbolizuje život. Milovníci života si nechávají srdce vytetovat v různých formách. Kromě orgánu se srdcem vyjadřuje láska, což je pro mnohé inspirací právě ke specifickému tetování.

V případě zamilovanosti by člověk nejraději ten druhého samou láskou snědl, nebo si aspoň nechal vyrýt na kůži iniciály milované osoby. Zde si však dejte velký pozor, jak se říká, nic netrvá věčně a ani vaše momentální velká láska nemusí být navěky. Pokud si tedy necháte do tvaru srdce vytetovat ještě iniciály nebo jméno svého současného partnera nebo partnerky, může to být za pár měsíců jinak a nové lásce se nemusí vůbec cizí jméno líbit. V nejhorším případě budete muset jít na odstranění tetování nebo předělání. Ovšem, kdo vás opravdu miluje, tak pochopí, že cesta k pravé lásce se mohla klikatit přes různá jména, než došla právě k vám…

Tetování se srdcem a jejich významy

Černé srdce je zpodobněním truchlení a smutku. Srdce probodnuté dýkou označuje zradu v lásce a je silným symbolem zrazeného či truchlícího srdce. Srdce s dýkou symbolizuje také odvahu. Vytetovaného symbolu srdce s dýkou si lze všimnout hodně mezi vojáky.

Srdce probodnuté šípem symbolizuje štěstí a také bolest, které se pojí s láskou.

Zlomené srdce je symbolem opuštění milovaného člověka a symbolem ztráty.

Okřídlené srdce oznamuje svobodu ducha.

Krvácející srdce je symbolem symbol neopětované lásky.

Srdce Ježíšovo je náboženským symbolem a značí věrnost a lásku k Bohu.

Symboly srdce se tetují spíše v menších rozměrech. Muži volí místo na předloktí. Umístění tetování srdce u žen je rozmanitější – na lýtku, břichu, ruce, na lopatce. Motiv je po grafické stránce jednoduše proveditelný a mnoho lidí chce mít na kůži tento symbol romantiky, lásky, jednoty a smyslnosti.

Mohlo by se vám líbit...