Oblíbené motivy tetování – delfín

kropekk_pl / Pixabay

V tetování objevíte spoustu oblíbených motivů a nechybí mezi nimi ani zobrazení delfína. Motiv delfína si v tetování volí hlavně mladé dívky a ženy. Stačí se porozhlédnout po okolí a jistě objevíte někoho, kdo již má delfína vytetovaného. Můžete tedy sami posoudit, jak obrázek vypadá na skutečné kůži.

Tetování s motivem delfína je pořizováno v různých rozměrech a mnoha podobách. Můžete si nechat vytetovat delfína černým inkoustem, nebo si nechat stvořit barevný obrázek. K nejoblíbenějším motivům patří malý delfín umístěný na rameni. Dále se delfín hodně tetuje na nohy nebo na prsty. Objevíte ho i na břišních partiích a na boku.

Delfín se v tetování obvykle vyobrazuje z profilu a v tomto případě jde o jeho obrys. Dále si můžete nechat vytetovat hlavu delfína z přední strany. Delfín symbolizuje svobodu a volnost. Spousta lidí touží právě po volnosti a svobodě a tento symbol je vyjádřením jejich pocitů. Za tetování delfína se nemusíte stydět v žádném věku. Nezáleží ani na vašem pohlaví – delfín je mocný symbol, který si vždy najde mnoho příznivců i při zvěčnění na vaší kůži.

Delfíni patří k velice inteligentním tvorům, proto rovněž jejich symbol značí inteligenci. Vyobrazení delfína znamená rovněž štěstí. Delfíni žijí ve skupinkách a proto je můžete zařadit i do symbolu společenství. Delfíni mají znamenají i jiné pozitivní symboly. Delfína uctívali lidé již ve starém Řecku a Římě. Námořníci z celého světa mají delfína za symbol božské ochrany a vedení osudu. V dřívějších časech se věřilo, že delfín se zabývá pomocí ztraceným lodím, aby se znovu vrátily do domovského přístavu a do své rodné země. Motiv záchrany se váže ke skutečnostem, že se hodně krát přihodilo, jak delfín zachránil tonoucího námořníka. Delfín, to je prostě naděje.

Delfíny si můžete nechat vytetovat z různých důvodů, ale také jenom pro potěšení, že se vám jednoduše líbí.

Mohlo by se vám líbit...