Jak na provoněnou domácnost

MemoryCatcher / Pixabay

Domov by měl být místem, kam si chodíme odpočinout a vypnout od všech starostí. Příjemnou atmosféru v domácnosti podpoříme různými bytovými doplňky dle vkusu obyvatel. Může jít o závěsy a záclony ladící s atmosférou a barevností bytu, předložky a koberce, dekorační předměty. Důležitou roli hraje i osvětlení bytu. Čím prosvětlenější byt, tím působí optimističtěji. Ovšem sem tam se samozřejmě hodí i romantické relaxační přítmí, doladěné svitem svíček či lampičky s tmavším stínítkem. No a faktor, který bývá často opomíjen, i když na celkový pocit mívá také významný vliv, je vůně domácnosti. Krásná vůně, která se nám spojí s klidem, který zde prožíváme.

A jak si můžeme domácnost provonět? Tady je hned 5 tipů!

Osvěžovače vzduchu

Osvěžovače vzduchu jsou tou největší klasikou, kterou můžete pro provonění domu či bytu použít. Vyzkoušet můžete například osvěžovače vzduchu z drogerie, velmi kvalitní a intenzivní jsou přípravky drogerie z Německa. Luxusní osvěžovače vzduchu do domácnosti však naleznete také u některých výrobců parfémů.

Prací prostředky

Praní je činností, která se ve většině domácností provádí každý týden hned několikrát. Proč toho nevyužít a díky sušení prádla si také krásně neprovonět byt? Zkuste příště použít luxusně vonící aviváže, prací prášky nebo voňavé ubrousky do sušičky, které prádlo i místnosti krásně provoní.

Difuzéry

Difuzéry jsou multifunkční pomocníci. Většina z nich totiž plní funkci i dekorace do bytu. Difuzéry si můžete pořídit s vonnými tyčinkami/špejlemi, s keramickým difuzérem nebo i do zásuvky. Elektrické difuzéry mají největší intenzitu, ty levnější můžete pořídit z drogerie.

Domácí vonné směsi

Vytvořit si provoněnou domácnost můžete i díky doma připraveným směsím. Zkuste například smíchat ve velké sklenici 2 velké limety nakrájené na kolečka, snítky tymiánu a máty. Tuto směs zalijte vroucí vodou a nechte odpařovat. Krásně čistá vůně je na světě!

Vytvořte pro vaši rodinu provoněný domov pomocí našich tipů a těšte se z harmonie, kterou bude váš dům zářit.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..