Hokejové brusle pro sportovní fanoušky – proč nestačí ty z běžného obchodu?

skeeze / Pixabay

Jestliže jste si honbu za pukem po ledové ploše opravdu zamilovali a věnujete se jí několikrát do týdne, pak byste si určitě neměli vystačit s běžnými bruslemi z obchodu. I když na první pohled vypadají vcelku kvalitně a bytelně, to, co je na nich nejdůležitější, se ve skutečnosti ukrývá uvnitř.

Brusle a hokejka – dva sportovní pomocníci, bez nichž se při ledním hokeji jednoduše neobejdete. Ovšem než začnete vybírat značku, podívejte se i na další parametry. Zvažte, jak jste na tom se svými schopnostmi, a spočítejte si četnost vašich hokejových tréninků.

Největší rozdíly nejsou ve vzhledu

I když to na první pohled vypadá, že se od sebe obyčejné a poloprofesionální nebo dokonce profesionální brusle liší jenom cenou, není tomu tak. Všeobecně platí, že čím vyšší cena, tím:

  • je brusle lépe vyztužená a pevnější,
  • má nižší hmotnost a zároveň vyšší odolnost,
  • kvalitnější má nůž (runner).

U obyčejných bruslí určených na rybník nebo kluziště je důležité hlavně pohodlí. I tak je však vhodné vyhnout se no-name výrobkům a vsadit na některou z renomovaných značek. Sem patří například Bauer apod.

Levným nákupem dáváte všanc své zdraví

Špatně zvolené brusle vám nejenom zničí nohu, ale také se podepíší na vašem výkonu. Není proto divu, že nejvíce modelů se každý rok prodá v kategorii poloprofesionálního vybavení. To v sobě totiž kombinuje mnohé vychytávky od profesionálních hráčů a zároveň se vyznačuje cenovou dostupností, kterou si mohou dovolit třeba  i rodiče nadšených malých hokejistů.

Takové brusle mají například optimálně vyztuženou podrážku a další šikovná vylepšení. Že právě podrážka není u bruslí důležitá? Ale kdeže, právě ona má největší podíl na stabilitě hráče. Stará se o perfektní přenos energie odrazu a nabízí pohodlí i upocené noze, a to díky řadě šikovných propracovaných perforací.

A stejný výčet pozitiv bychom našli i u dalších částí brusle. Chcete-li vědět víc, nakoukněte pod pokličku profesionálům třeba na Bauerhockey.cz.

 

oskaline / Pixabay

 

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..