Tetování s motivy květin

Nikasucha / Pixabay

Květiny jsou symboly, které se vyskytují takřka na každém kroku. Nejrůznější květy se vyskytují na oblečení, na obuvi, kabelkách a jiných módních doplňcích. Spatříte je jako ozdobu ve vitríně, na okně, na stole – mohli bychom pokračovat ve výčtu, ale jedno je jisté – květy nemohou chybět ani v tetování.

Květiny jsou symbolem jemnosti a něžnosti, proto není divu, že květy se v tetování preferují u žen. I tak se někdy objeví muž, který se nechá odvážně potetovat něžnou květinkou. Najdete však také pány, kteří jemnou květinu kombinují se silnějším symbolem – třeba ve spojení s lebkou, hadem, řetězem, zvířaty, nápisy apod. Květina může být malým symbolem na některé části těla. Setkáte se s vypracovanými květinovými rukávy díky tetování, na zádech kvetou louky plné květin stvořených díky tetování a tak dále.

Květiny jsou populární. Symbolizují něžnost, jemnost, lásku, pohodu, vůni, dávají pocit klidu…

Pokud se rozhodnete pro některý konkrétní květinový motiv, může se vám prostě jen tak líbit. Květy však také něco symbolizují a jejich význam vás může popostrčit v konečném rozhodnutí.

Angelica znamená inspiraci a magii, laskavec čistotu srdce, zvonek – stálost a lítost, pryskyřník – bohatství, hvozdík lásku a věrnost. Kdo upřednostňuje duchovní krásu nechá si vytetovat višňový květ, radost vyjadřuje šafrán, zatímco narcis je nadějí či přetvářkou. Nevinnost vyjadřuje heřmánek, pampeliška koketování a fascinaci broskvový květ. Geranium značí něhu a klid, jasmín štěstí a magnolie lásku k přírodě. Pokud si někdo nechá vytetovat rododendron, rovnou oznamuje, že je nebezpečný. Slunečnice značí absolutní krásu, bodlák přísnost, leknín čistotu srdce a tulipán kouzlo.

Nesmíme vynechat jeden z nejoblíbenějších motivů – růži. Růží je několik druhů a jejich symbolika se rovněž různí. Upřímnou lásku vyjádříte červenou růží, žluté zase hovoří něco o žárlivosti, ale také o přátelství, radosti a svobodě. Růžové růže vyjadřují jemnost, bílé čistotu a levandulová růže oznamuje lásku na první pohled – tady je třeba se zamyslet, o jakou vlastně šlo první lásku, jestli před tetováním nebo až po něm. Černé růže jsou velice pesimistické, modré zase tajemné.

Ani jemná krása ibišku není zapomenuta v tetovacích studiích. Ibišek je výrazem pro eleganci, dokonalost, šarmantnost a značí milou osobu. Lilie je dlouho známým symbolem čistoty, barevné lilie značí harmonii a mír.

Lotos je květina oblíbená v tetování pro svůj tvar. Zapamatujte si ho jako symbol krásy, plodnosti, prosperity.

Tetování s květinami se hodí na různé tělní partie. Nejčastěji se aplikují na paže, břicho, nohy, záda, krk, hrudník.

Mohlo by se vám líbit...