Multimediaexpo – největší česká encyklopedie

© Sdružení České dědictví UNESCO
© Sdružení České dědictví UNESCO

Multimediaexpo je obrovský multimediální počin pocházející z České republiky. Tento neziskový projekt velkých rozměrů vystavěný na moderním redakčním systému MediaWiki nabízí svým čtenářům nezávislé články nejrůznějších témat, které jsou obohacené o řadu technologických vylepšení, která ani známá Wikipedie nemá a mít nebude.

Co je Multimediaexpo?

Multimediaexpo představuje český multimediální projekt v podobě největší české encyklopedie. Tento český počin stejně jako známá Wikipedie využívá moderního redakčního systému MediaWiki. Oproti Wikipedii je však Multimediaexpo obohacen o řadu technologických vylepšení. Nejedná se tedy o zastaralou knižní verzi moudrosti světa, ani o rigidní Wikipedii, ale o dokonale propracovaný systém, který si vás získá například svými video články.

Co zde najdete?

Multimediaexpo svým čtenářům nabízí pestrou škálu nejrůznějších článků zahrnujících absolutně všechna témata o významných předmětech, událostech, osobnostech, vesmíru a jedné jeho významné planetě, na níž žijeme, a to vše od roku 1901. Díky lepší podpoře multimediálních technologií na vás čekají mapové články, Flickr články a řada dalších uživatelsky přátelských vylepšení, jako je 220 sociálních sítí  či možnost měnit vzhled samotné encyklopedie, což vám umožní grafické skiny. Na encyklopedii vás čekají i videa z Youtube či HDR fotografie.

Úspěchy

Multimediaexpo v současné době slaví úspěchy, neboť dosáhla velkých milníků, jako je návštěvnost v intervalu od 90 000 do 100 000 zobrazených stránek za den. V současnosti obsahuje Multimediaexpo 309 000 článků a 224 000 nahraných multimediálních souborů.

Encyklopedie je neziskovým projektem, který pro svoji funkčnost potřebuje výkonné servery, a tak nabízí katalog firem a prezentací s reklamním prostorem v podobě článků (šablona pro komerční sdělení, 8 různých možností vlastní prezentace).

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..