Bílé tetování

brenkee / Pixabay

Nejnovější módou v oblasti tetování je tzv. bílé tetování. Hlavně Hollywood žije bílým tetováním a ukazuje se v něm mnoho celebrit. Tetování bílým inkoustem už má například modelka Kate Moss, supermodelka Jasmine Lennard nebo herečka Lindsay Lohan. Kate Mossová má po celém boku vytetovaná srdíčka bílým inkoustem. Lindsay Lohan má vnitřní stranu svého levého zápěstí potetovanou bílým inkoustem a najdete zde slovo  „Breathe“. Topmodelka Miranda Kerr má na zápěstí ozdobení malou bílou hvězdou.

Jedná se o tetování bílým inkoustem prováděné obyčejnou tetovací jehlou. K aplikaci se používá hustší barva než obvykle. Na rozdíl od běžného tetování si vytetované motivy musíte více chránit před působením slunečních paprsků. Bílé tetování totiž podle všeho rychleji bledne na slunci. Obecně se tvrdí, že tetování bílou barvou nevydrží moc dlouho.

Bílé tetování se také liší v postupu provedení, protože se tetuje rovnou celý obrazec a nepřipravují se obrysy jako s černým inkoustem. K aplikaci se používá speciální bílý inkoust. Lze také používat šablonu. Když se tetování nepovede přesně a správně, můžete mít z bílého tetování podivně vyhlížející obrazce, připomínající nevzhledné jizvy. Obrázky mohou zežloutnout nebo zrůžovět.

Bílé tetování by si měli rozmyslet jedinci, kteří špatně snášejí bolest. Bílé tetování sebou přináší štiplavou bolest během aplikování. Barva se totiž musí dostat hlouběji do pokožky než u černého inkoustu.

Bílé tetování vypadá velmi nenápadně. Hodí se hlavně pro osoby, které z nějakého důvodu nechtějí klasické tetování. Spíše se doporučuje lidem se světlejší pokožkou, na opálené nebo tmavé kůži tolik nevynikne, protože tmavší druhy kůže hůře snášejí přijímání bílého inkoustu. Bílé tetování bude vypadat na bělejších kůžích jasněji. Počítat musíte s delší dobou hojení, zvlášť lidé s citlivou pokožkou by se měli pořádně rozmyslet, zda chtějí podstoupit tento druh tetování. Hojení mnohdy doprovází i svědění a otoky.

Mohlo by se vám líbit...