Nadace Tomáše Krska podporuje studenty za jejich snem o prestižním vzdělání

Každý z nás si dovede asi představit, jak finančně náročné je studium na prestižních zahraničních univerzitách. A bohužel jen málo kdo si můžete tento svůj sen zaplatit z vlastní kapsy. Proto hledá různé možné i nemožné způsoby, které by mu jeho studium po finanční stránce dokázali přiblížit k realitě. Výjimeční a nadaní studenti mají šanci získat například finanční prostředky prostřednictvím nadace Krsek Foundation, který pomohl více než dvěma desítkám studentů uskutečnit jejich sen o prestižním vzdělání.

Nutné podmínky pro stipendium

Je logické, že každý uchazeč, který chce získat toto stipendium, musí splňovat určité podmínky. Jednou z podmínek je věk maximálně 25 let a zároveň musí být přijatý na magisterské studium na některé z vybraných univerzit a samozřejmě si musí podat přihlášku na stipendium. K této přihlášce musí být přiložen také životopis, originální motivační esej, doklady o finanční situaci studenta a také potvrzení, které potvrzuje, že uchazeč už o stipendium na univerzitě žádal, nicméně mu bylo zamítnuto. Finální části přijímacího řízení je osobní pohovor, který obsahuje inteligenční a také psychologický test.

Kam se vydat?

Nadační fond, který založil Tomáš Krsek a jeho ženou Martinou, umožňuje studentům studovat na těch nejlepších a nejprestižnějších světových univerzitách. Z univerzit v USA se jedná například o Harvard, Yale, Princeton, či také Stanford. Z univerzit ve Velké Británii se jedná o Cambridge a Oxford. V seznamu najdete několik desítek univerzit se zvučným jménem, které vám dají to nejlepší možné vzdělání.

Z nabídky oborů si vybere každý

Pokud váháte, kterému z oborů dát zelenou, rozhodně si nemusíte zbytečně lámat hlavu, protože stipendium je poskytováno na širokou nabídku oborů, jako například: politologie, historie, ekonomie, nejrůznější technické obory a samozřejmě také přírodní vědy. Stipendium je vázáno jen na první rok studia na magisterské formě a je připraveno ročně až pro deset uchazečů.

Krsek Foundation

tomas krsek - clanekKrsek Foundation založil Tomáš Krsek s jeho ženou Martinou. Oba dva mají vysokoškolské vzdělání, které získali na Ekonomické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Samotný zakladatel Tomáš Krsek je předním manažerem společnosti Škoda, kam nastoupil chvíli po svém studiu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..